Hopp til innhold

Mariaville Goat Farm Yurt

SuperhostPattersonville, New York, USA
Jurt med Ed Weaver som vert
4 gjester1 soverom3 senger1 bad
Hele hjemmet
Du får hele jurt for deg selv.
Forbedret renhold
Denne verten har forpliktet seg til Airbnbs femtrinnsprosess for forbedret rengjøring. Les mer
Ed Weaver er en Superhost
Superhoster er erfarne verter med høy rangering, som er opptatt av å sørge for at gjestene deres får flotte opphold.
Kanselleringsvilkår
Legg til reisedatoene dine for å få kanselleringsopplysningene for dette oppholdet.
Peaceful, private yurt in the woods on our small, off-the-grid goat farm. If you are looking to get away from it all, this is the place for you! Enjoy a nap in the hammock, s’mores around a campfire, a great night’s sleep under the stars, and breakfast with goats! Take a walk in the woods...enjoy the unique landscaping...stroll through the gardens...explore the farm...and take time time to get to know the different personalities of Lamby, Perry, the “Abigails,” and all the goats! Enjoy!

Stedet
As our guest, you will have full access of the yurt and it’s surroundings!

Gjestetilgang
Feel free to explore the farm and play with all the critters (except Nala, the pig)! And, enjoy a relaxing walk along the trails in the woods!

Andre ting det er verdt å merke seg
We welcome well behaved pets. For the safety of your pet, our animals, and others, we ask to be advised prior to arrival.

The yurt is heated in the cooler seasons by a wood stove and kerosene heater. Please let us know if you’ll be leaving the farm during your stay and we can help keep the fire going for you!

Also, some amenities (outdoor shower, campfire, etc.) may be weather dependent.

There is water and a wash basin inside the yurt for cleaning up.
Peaceful, private yurt in the woods on our small, off-the-grid goat farm. If you are looking to get away from it all, this is the place for you! Enjoy a nap in the hammock, s’mores around a campfire, a great night’s sleep under the stars, and breakfast with goats! Take a walk in the woods...enjoy the unique landscaping...stroll through the gardens...explore the farm...and take time time to get to know the differen… les mer

Soveplasser

Soverom 1
1 dobbelseng, 1 enkeltseng

Fasiliteter

Varme
Frokost
Karbonmonoksidvarsler
Førstehjelpsutstyr
Kjøkken
Basisartikler
Brannslokkingsapparat
Innendørs peis
Gratis parkering på stedet
Anbefalinger til barnevakter

Velg innsjekkingsdato

Legg til reisedatoene dine for å se nøyaktige priser
Innsjekking
Legg til dato
Utsjekking
Legg til dato

5,0 av 5 stjerner fra 376 anmeldelser

Renhold
Nøyaktighet
Kommunikasjon
Beliggenhet
Innsjekking
Verdi

Beliggenhet

Pattersonville, New York, USA

There are some great local places to check out!

Grocery store:

-Mariaville Lakeside Country Store (Www.mariavillelakesidecountrystore.com)
-Hannaford (Esperance) (Www.hannaford.com)

Restaurants:

-Raindancer (Amsterdam) (www.raindancerrestaurant.com)
-Russo’s (Amsterdam) (Www.russosgrill.com)
-Jonathan’s (Duanesburg) (On Facebook)
-Duanesburg Diner (Duanesburg) (Www.duanesburgdiner.com)
-The Bears’ Steakhouse (Duanesburg) (On Facebook)
-Gibby’s Diner (Delanson) (On Facebook)
-China Wok *take-out* (Amsterdam)
(Www.chinawokamsterdam.com)
-Mt Fuji Japanese Steak House (Amsterdam)
(Www.mtfujiamsterdam.com)
-Wagon Train BBQ (Rotterdam) (Www.wagontrainbbq.net)
-Casa Real Mexican Restaurant (Rotterdam) (Www.casarealrestaurant.com)
-Canali’s Italian Restaurant (Rotterdam) (Www.canalisrestaurant.com)
-Top’s Diner (Rotterdam) (Www.tops5corners.com)
-Perreca’s (Schenectady) (Www.perrecasbakery.com)
-Tara Kitchen (Schenectady) (Www.tarakitchen.com)
-Ambition Bistro (Schenectady) (Www.ambitionbistro.com)
-Puzzles Bakery & Cafe (Schenectady) (Www.puzzlesbakerycafe.com)
-Jumpin’ Jack’s Drive-In (Scotia) (Www.jumpinjacksdriveininc.com)

Park:

-Riverlink Park (Amsterdam) (Www.riverlinkconcerts.com)

Hiking:

-Landis Arboretum (Esperence) (Www.landisarboretum.org)
-Plotter Kill Nature Preserve (Rotterdam) *Google and reference Wikipedia link*

Skiing/tubing:

-Maple Ski Ridge (Rotterdam) (Www.mapleskiridge.com)

Swimming:

-Burtonsville fishing access site (Colyer Rd, Esperance)

Kayaking:

-Down By The River (Amsterdam) (Www.downbytheriverkayakrentals.com)

Massage:

-Sacandaga Style Salon and Spa (Amsterdam) (Www.sacandagstylehair.com)
-Body and Soul Healing Arts (Amsterdam) (On Facebook)

Entertainment:

-Scotia Cinema (Scotia) (Www.scotiacinema.net)
-Via Aquarium (Rotterdam - mall) (Www.viaaquarium.com)
-Via Entertainment *arcade/bowling* (Rotterdam - mall) (Www.viaentertainment.com)
-Zurich Cinemas (Rotterdam - mall) (Www.zurichcinemas.com)
-miSci - Museum of Innovation and Science (Schenectady) (Www.misci.org)
-Proctors Theatre (Schenectady) (Www.proctors.org)
-Rivers Casino (Schenectady) (Www.riverscasinoandresort.com)
-Times Union Center (Albany) (Www.timesunioncenter-Albany.com)
-Fonda Speedway (Www.newfondaspeedway.com)

Caves:

-Howe Caverns (Cobleskill) (Www.howecaverns.com)

And, we’re about an hour away from:

-Saratoga Race Course (Www.nyra.com/Saratoga)
-Saratoga Performing Arts Center (Www.spac.org)
-Baseball Hall of Fame (Cooperstown) (Www.baseballhall.org)
-Herkimer Diamond Mine (Www.herkimerdiamond.com)
There are some great local places to check out!

Grocery store:

-Mariaville Lakeside Country Store (Www.mariavillelakesidecountrystore.com)
-Hannaford (Esperance) (Www.hannaford.com…

Ed Weaver er vert

Ble med i april 2018
  • 751 anmeldelser
  • Identitet er verifisert
  • Superhost
Under oppholdet ditt
We have business cards in the yurt with our phone number. We are always available by phone, text, or Air BnB message.
Ed Weaver er en Superhost
Superhoster er erfarne verter med gode vurderinger som har forpliktet seg til å sørge for at gjestene får flotte opphold.
  • Svarprosent: 100%
  • Svartid: innen noen få timer
For å beskytte betalingen din må du aldri overføre penger eller kommunisere utenfor Airbnb-nettstedet eller -appen.

Ting du bør vite

Husregler
Innsjekking: 16:00 - 21:00
Utsjekking: 11:00
Kjæledyr er tillatt
Røyking er tillatt
Langvarige opphold (28 dager eller mer) er tillatt
Helse og sikkerhet
Denne verten har forpliktet seg til Airbnbs forbedrede rengjøringsprosess. Les mer
Airbnbs retningslinjer om å holde avstand og andre retningslinjer knyttet til covid-19 gjelder
Karbonmonoksidvarsler
Røykvarsler
Kanselleringsvilkår